Мръсни петна по полирана повърхност се премахват с чист бензин.Почистеното място се трие с парче,натопено в смес от денатуриран спирт и ленено масло или терпентин(1 част денатуриран спирт и 1 част ленено масло или терпентин),а след това-с вълнен парцал,докато получи блясък.
Петна от мастило се почистват чрез измиване с топла бира.Почистеното място,след като засъхне,се натриват със светъл восък и се полира до блясък с меко вълнено парцалче.
Бели петна по полирана повърхност,причинени от поставянето на горещ съд,се отстраняват по няколко начина.
1.Зацапаното място се навлажнява с няколко капки денатуриран спирт и се трие енергично с тампон от мек плат,напълнен с вата или лигнин.След известно време петното трябва да изчезне.
2.Петното се трие с тампон от мек плат,в който е увита силна готварска сол.Тампонът се потопява в ленено или в растително масло.
3.Петното се трие с парцал,потопен в оцет,а след това с тампон,потопен в смес от денатуриран спирт и ленено масло(1 част спирт,1 част ленено масло)
4.Изцапаното място се трие с тампон от мек парцал,в който е сложена 1 шепа ситна готварска сол.Тампонът се потопява в смес от ленено масло и денатуриран спирт(1 част спирт на 1 част ленено масло).Почистеното място след 24 часа се полира с мека суха кърпа или най-добре с велурена кожа.
Мазни петна се почистват чрез триене с парцал,натопен в топла смес от бира,захар и парченца восък.
Петна от мухи се отстраняват,като се трият леко с парче от мек плат,сгънат неколкократно и навлажнен със смес от терпентин(1 част),ленено масло(1 част),преварена вода(1 част) и спирт(1/2 част).Преди употреба сместа трябва добре да се разбърка.Почистеното място се полира със сух вълнен парцал.